(58) 304 12 13

Gabinety

Aby sprostać wymogom Klientów Ośrodka, a co najważniejsze efektywnie pomagać, terapeuci PKTU ciągle się rozwijają i dokształcają w zakresie polskich i zagranicznych metod terapeutycznych. Oto nasza kadra:

 

Magdalena Łobacz-Ozimkiewicz, mgr psychologii, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Ukończyła I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Studium Terapii Uzależnień w Polsko-Niemieckim Instytucie Terapii Uzależnień Błękitnego Krzyża, gdzie otrzymała status Specjalisty Terapii Uzależnień będącego w trakcie certyfikacji. Dodatkowo odbyła szkolenie dotyczące pracy z osobami uzależnionymi od hazardu i pracoholikami oraz kurs Grupowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach organizowany przez Laboratorium Edukacji i TSR.

Obecnie prowadzi ośrodek Pomorkiej Kliniki Terapeutycznej oraz Poradnię Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. Wcześniej doświadczenie zdobywała podczas wolontariatu, który odbywała w Szpitalu Psychiatrycznym im. Prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku oraz w ośrodku MONAR. Ukończyła również staż kliniczny w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Gdańsku. Praktyki odbyła w Gdańskim Ośrodku Psychologicznym dla Dzieci i Młodzieży oraz w Fundacji Dogtor w Gdyni. Prowadziła także warsztaty rozwojowe oraz psychoedukacyjne dla młodzieży i dorosłych. Przed otwarciem ośrodka prowadziła indywidualną praktykę terapeutyczną we współpracy z Sopockim Ośrodkiem Specjalistycznym CTSR w Sopocie. Znajduje się pod stałym nadzorem certyfikowanych superwizorów.

nr tel: 535 333 826

 

 Marta Sarbiewska, lekarz, specjalista psychiatra, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Obecnie pracuje na Oddziale Psychiatrycznym oraz Oddziale Psychiatrii Sądowej w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku oraz na Oddziale Psychiatrycznym, Detoksykacji Alkoholowej i Narkotycznej SPZOZ w Człuchowie.

Współpracuje z Pomorską Kliniką Terapii Uzależnień w Rumii. Doświadczenie kliniczne zdobywała również w Klinice Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych UCK w Gdańsku oraz w Klinice Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego w Gdańsku.

nr tel: 798 126 935

 

 Aleksandra Figiel, mgr psychologii, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Sopocie, terapeuta nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - Solution Focused Brief Therapy ( I i II stopień TSR ). Członek Polskiego Towarzystwa Terapeutów TSR w Warszawie. Ukończyła Szkolenie z "Pracy Z Klientem Po Traumie", szkolenie z " Pomocy Psychologicznej Osób LGBT".

Pracuje z klientem indywidualnym (osoba dorosła, młodzież,osoby LGBTQ, senior, ) poszerza swoją wiedzę z zakresu Psychoterapii Integracyjnej w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni oraz w Sopockim Ośrodku Specjalistycznym w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Pracuje terapeutycznie krótko i długoterminowo, swoją pracę poddaje superwizji.
Możliwe jest zamówienie wizyty domowej.

 nr tel: 503 780 719

 

Magdalena Kowalska, mgr psychologii, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Psychologia Kliniczna. Ukończyła studia Podyplomowe na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Psychologia Kliniczna, specjalność: Psychologia Kliniczna człowieka dorosłego chorego somatycznie. Terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – Solution Focused Brief Therapy (ukończony I i II stopień). Uzyskała dyplom ukończenia szkolenia „Psychoterapia Następstw Stresu” wydanego przez Polski Instytut Ericksonowski.

Od 2012 roku pracuje z żołnierzami wyjeżdżającymi i powracającymi z misji z Afganistanu, zajmuje się m.in. diagnostyką oraz profilaktyką skutków Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD), a także prowadzi indywidualną praktykę terapeutyczną w swoim gabinecie w Gdyni, gdzie pracuje z osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą oraz prowadzi terapię par. Prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego oraz warsztaty psychoedukacyjne. Jest biegłą sądową z zakresu Psychologii Klinicznej.

Swoje umiejętności w pracy terapeutycznej doskonaliła podczas stażu w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na Oddziale Onkologii Dziecięcej, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku na Oddziale Ogólno Psychiatrycznym  oraz w Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku.

nr tel: 668 808 163

                                                                                                                                                                                                                                                                  

Dominik Pieczewski, mgr psychologii, terapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie certyfikacji, coach. Autor wielu artykułów z zakresu terapii oraz rozwoju kompetencji miękkich. Specjalizuje się w terapii depresji i lęku. W swojej pracy wykorzystuję metodykę terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu.

Pracując zarówno w kontakcie indywidualnym, jak i z grupami z powodzeniem wpływa na motywację uczestników w ich dążeniu do zmiany i realizacji celów. Istotny jest dla niego rozwój własny, dlatego wciąż kształci się zdobywając nowe kwalifikacje. PTSD, czyli zespół stresu pourazowego to zagadnienie, które ostatnio interesuje go najbardziej.

nr tel: 886 357 964

 

Natalia Chudzikiewicz, mgr psychologii, terapeuta uzależnień w trakcie szkolenia, trener umiejętności psychospołecznych. W swojej praktyce terapeutycznej pracuje z osobami potrzebującymi wsparcia, zainteresowanych rozwojem osobistym, rozwijaniem kompetencji interpersonalnych, jak również zmagającymi się z zaburzeniami psychicznymi.

Bardzo lubi pracować z parami oraz grupami terapeutycznymi. Oprócz Szkoły specjalistów terapii uzależnień i Uniwersytetu SWSP, ukończyła Politechnikę Gdańską oraz Halmstad University. Dzięki temu pomaga też osobom zmagającym się z zadłużeniami ucząc ich jak radzić sobie w takich sytuacjach.

nr tel: 884 999 354

 

Iwona Borowska – mgr psychologii, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, a także absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu– Wydział Nauk o Zdrowiu. Trener i Coach prowadzący warsztaty rozwojowe dla grup oraz indywidualne.  Ukończyła szkolenie z zakresu motywowania i przekazywania konstruktywnej informacji zwrotnej.

Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem  Opiekuńczo– Resocjalizacyjnym Prometeusz w Gdańsku. Poszerza swoją wiedzę z zakresu Interwencji Kryzysowej i Coachingu kryzysowego.
Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą.
Możliwe jest umówienie wizyty domowej.

nr tel: 575 907 850