(58) 304 12 13

Gabinety

Aby sprostać wymogom Klientów Ośrodka, a co najważniejsze efektywnie pomagać, terapeuci PKTU ciągle się rozwijają i dokształcają w zakresie polskich i zagranicznych metod terapeutycznych. Oto nasza kadra:

 

Magdalena Łobacz, mgr psychologii, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Ukończyła I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Studium Terapii Uzależnień w Polsko-Niemieckim Instytucie Terapii Uzależnień Błękitnego Krzyża, gdzie otrzymała status Specjalisty Terapii Uzależnień będącego w trakcie certyfikacji. Dodatkowo odbyła szkolenie dotyczące pracy z osobami uzależnionymi od hazardu i pracoholikami oraz kurs Grupowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach organizowany przez Laboratorium Edukacji i TSR.

Obecnie prowadzi ośrodek Pomorkiej Kliniki Terapeutycznej oraz Poradnię Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. Wcześniej doświadczenie zdobywała podczas wolontariatu, który odbywała w Szpitalu Psychiatrycznym im. Prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku oraz w ośrodku MONAR. Ukończyła również staż kliniczny w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Gdańsku. Praktyki odbyła w Gdańskim Ośrodku Psychologicznym dla Dzieci i Młodzieży oraz w Fundacji Dogtor w Gdyni. Prowadziła także warsztaty rozwojowe oraz psychoedukacyjne dla młodzieży i dorosłych. Przed otwarciem ośrodka prowadziła indywidualną praktykę terapeutyczną we współpracy z Sopockim Ośrodkiem Specjalistycznym CTSR w Sopocie. Znajduje się pod stałym nadzorem certyfikowanych superwizorów.

nr tel: 535 333 826

 

 Marta Sarbiewska, lekarz, specjalista psychiatra, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Obecnie pracuje na Oddziale Psychiatrycznym oraz Oddziale Psychiatrii Sądowej w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku oraz na Oddziale Psychiatrycznym, Detoksykacji Alkoholowej i Narkotycznej SPZOZ w Człuchowie.

Współpracuje z Pomorską Kliniką Terapii Uzależnień w Rumii. Doświadczenie kliniczne zdobywała również w Klinice Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych UCK w Gdańsku oraz w Klinice Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego w Gdańsku.

nr tel: 798 126 935

 

 Aleksandra Figiel, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Sopocie, mgr psychologii, terapeuta nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - Solution Focused Brief Therapy I i II stopień TSR .
Ukończyła Szkolenie z "Pracy Z Klientem Po Traumie".
Pracuje z klientem indywidualnym (osoba dorosła, młodzież, senior) Dyplomowany terapeuta Psychoterapii Integracyjnej ukonczonej w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Warszawie.
Jest to program Szkolenia Klinicznego, który posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej.
Doświadczenie zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku,
w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni oraz w Sopockim Ośrodku Specjalistycznym
w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Pracuje terapeutycznie krótko i długoterminowo, prowadzi warsztaty rozwojowe dla osób borykających się z uzależnieniem. Swoją pracę poddaje superwizji.

 nr tel: 503 780 719